Přátelé

9. listopadu 2010 v 15:11 | Therine♥ |  New
FRIENDS

Jak už název říká, píšu téma týdne: Přátelé.

Jenže je velký rozdíl mezi kamarádstvím a přátelstvím. Učili jsme se o tom v Rodince.
Kamarádství, to znamená: Potkám ho, pokecáme, zajdeme na pivo a když se loučíme, začneme se navzájem pomlouvat. Třeba!
Přátelství tkví v něčem úplně jiném. Nemusím toho člověka mít ve třídě, chodit s ním ven každý den, zajít si na cigárko a zarelaxovat. Přátelství je rozdíl kamarádství. Ten člověk je náš ,,zázrak'', naše pomoc. I když třeba nemusí být nejhezčí, potěší smskou. I když není třeba nejoblíbenější, řekne pravdu do očí. Řekne co si myslí, na co myslel.. I když třeba není nejblíž, přijede z dálky jen kvůli vám. Jen kvůli tomu aby vám mohl říct pravdu do očí, jen aby vás viděl smát se. Přítel pomůže v těch horších situacích.
Vytáhne z deprese, donutí vás se usmívat. Donutí vás se netrápit. A vy to děláte. Jen a jen kvůli němu. Protože on je váš vzduch, vaše potřebná živina. Člověk bez přítele není nic. Nikdo neni robot, aby byl ve všem dokonalý a nebo aby měl každý den skvělou náladičku. Přítel z vás udělá dokonalýho a odkryje tajnou část vašeho JÁ. Nakoukne do vašeho nitra a vy jste šťastní, když říká ty svoje věty, co tak pomáhají. Donutí vás povytáhnout koutky v ten úsměv, donutí vás přemýšlet a donutí vás donutit do dobré nálady. Přítel je jen jeden. I když hodně lidí zvládá mít ,,nejlepších kámošů'' třeba desítky, je jen jeden nejlepší.
Ten kterýmu všechno řeknete.
Ten který vám pomůže.
Ten který rozesměje v situaci kdy do úsměvu zrovna není.
Ten který poradí.
I ten který překvapí. Překvapí něčím novým.

Přátelství je důležitý. Stejně jako vzduch. Stejně jako zájmy a stejně jako rodina. Pro někoho třeba láska. Pro někoho jídlo. Každý má něco, co důležitýho je. Ale přátelství potřebuje každý člověk. A jen malá část z nás si svého přítele zaslouží.
 


Komentáře

1 Cathy | Web | 9. listopadu 2010 v 15:27 | Reagovat

Pěkný článek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.