Nebreč, on se vrátí

27. prosince 2010 v 18:34 | Therine♥ |  New
156757_887

What's in your head? In your head? Zombie! Zombie! Zombie!
A všechno ti to v hlavě žere. Tvoje názory, Tvoje slasti. Poslouchám Cranberries, pořád, sedim křesle, nervózně se točim a přemýšlim nad nim. I nad tou fotkou. Přemýšlim nad touhle ošklivou zimou a nad mýma mindrákama. Začneme tou holčičkou na obrázku a tím i tématem: Adoptování dětí na dálku.
Nepřipadá mi to jako špatný nápad, adoptovat si dítě. Chápu, že všichni v mém okolí mají na to jiné názory a nikoho by si neadoptovali, natož ,,negra'', že? Nebudu jsem psát názory ostatních a tak, stačí vyjít na ulici a udělat si anketu, uvidíte, že příjemných lidí, co si na vás udělají 5 minutek čas je opravdu málo. ,,Kam ten svět spěje''. Ale zpátky k té fotce. Proč si nedokážu splašit brigádu, našetřit peníze a rodiče donutit, aby mi adoptovali jednu takovou holčičku, klidně chlapečka. Nevim, jestli to dělají i pro neplnoleté, asi ne. Nebudu špekulovat, coby kdyby, peníze nejsou a tím padá tenhle dobrý skutek. Ta myšlenka, že někde v Africe na mě čeká s nadějí takový pár očí. Tak úžasných očí. Kdyby mi psala dopisy, platila bych jí školu, kdyby mi nakreslila obrázek. Byl by to ten nejkrásnější pocit, kdybych rozlepila obálku a tam na mě vyskočil dopis od malé holčičky. Myslela bych na ní a vždycky kdybych viděla hvězdu na nebi, věděla bych, že ta holčička mi jí posílá a i kdyby neposílala, čert to vem, poslala bych jí já. Za ní. Do jiného kontinentu, do země, kterou trápí Bída, špína a hlad. Už jako menší jsem nad tím přemýšlela a nikdy mě to nepustilo. Asi jako to, že až budu velká budu mít mraky zvířat. Od Andulky po Želvu. 
Hlavou mi skáče další téma: On.
On jako člověk, kterej mi rozumí, ze všech nejvíc. Ale však jsem o něm dneska psala. O princi, sice bez koně ale za to s mozkem, první bod. Druhý bod, ty stejný názory mi nedají spát. Třetí a další body: Vzhled, hudba, styl psaní.. No jo, mohla bych tady do zítra psát o něm. Ale nebudu, krátí se mi žíly, když píšu. Nevěříte? Cha!
Ohledně tý zimy venku psát nemusím, stačí vyjít a každý má nějaký názor. Já si myslela, že zimu mám ráda. Že si jí užiju. Kecy, kecy, kecy a blablabla. Od dneška jsem toho názoru, že léto je u mě favoritem. Zmrzlá jsem zase jako ,psí lejno' a prsty na rukou mi zimou zase natekly. Potvory krátký. Však krátký jsou, sama mi to dřív říkala učitelka na klavír, paní Holmannová( snad jí píšu dobře, nikdy jsem tohle jméno moc nepsala ).  Tím dřív myslím dobu, kdy jsem na klavír zahrála hit ,,Kočka leze dírou, pes oknem'' a stačilo mi to. 
Ale na téma mindráky se těším. Jelikož jsem dneska zjistila, že jich opravdu není málo. S kámoškou jsem to dneska probírala ve srandě ale popřemýšlela jsem nad tím a řekla si, že plastiky nepotřebuju. Protože bez toho velkýho nosu a bez těch křivých zubů bych to nebyla já. Bez těch krátkých vlasů ani bez těch křivých nohou a bez toho ,letiště' co mám na hrudníku. Je mi to buřt, že mám krátký prsty na rukou a malou nohu. Že měřím pouze 170 cenťáků jen, když se opravdu narovnám a že mám z toho věčnýho hrbení hrb. Jak mi řekla při patnáctileté prohlídce paní doktorka. Fakt je mi to jedno, protože jsem se sebou celkem spokojená. Musím unznat, že i přes divný obličej mám hezký oči(což mi strašně hodně lidí závidí) a že i přes ty křivý nohy můžu konstantovat, že jsou po těch všech knědlíkách a řízkách pořád hubený. Je divný, ale mám na sobě ráda i moje ramena. Protože když se fakt narovnám, mám ramena jako modelka. A i když mám malou nožku, můžu se považovat za Popelku, za druhou Popelku a vsadím se, že Libuška Šafránková měla o 2 čísla větší botu, než mám já! 

Musím uznat, že se mi po nějaké době zase povedl objemnější článek. Musím si gratulovat a můžu se na sebe do zrcadla usmát. Jelikož nejsem namyšlená ani nána usměju se jen do okna a ani se při tom nevyfotím.
 


Komentáře

1 Roniee ♥ | Web | 27. prosince 2010 v 19:20 | Reagovat

...Adoptovat si něškoho na dálku je můj velký sen. Opravdu. Cítím to naprosto stejně, dostat jen malinkatý dopis. Vědět, že to dítě hoří vděčností.. Ano ano...
Jsem zas plná dojmů ... jdu se taky vypsat, aby jste věděla, *slečno dokonale souhlasící s mýma názorama* :D

2 Bealis | Web | 28. prosince 2010 v 11:05 | Reagovat

Jo Zombie!!!Zombie!! tuhle miluju!
My jsme adoptovali jednoho černouška z Keni, jmenuje se Ephraim, a za tu dobu co mu platíme školu se už naučil psát, číst a počítat, i když nemá nejlepší vysvědčení, nikdo mu to samozřejmě nevyčítá, vždyť do svých osmi let neznal papír a tužku.. :)
I když zatím píšou dopisy jen jeho rodiče, nevím proč.. Obrázky posílá a moc se lepší!

Myslím že je to moc hezký skutek, zdáš se jako velmi sympatická , hodná slečna, málo těch, která znám by to takhle krásně napsali:)

3 Nellie Happyness Afíík ♥♥♥ | Web | 28. prosince 2010 v 12:38 | Reagovat

S tím adoptováním s Tebou absolutně souhlasím.. Ta holčička na fotce je naprosto dokonalá a takových dokonalých dětí je tam tisíce a nikdo si jich tam neváží, tak jako by si jich vážilo pár lidí tady u nás nebo někde jinde na světě.. V Africe je to prpstě šílené a já myslím, že NIKDY to tam bohužel nebude jiné:( A trpí tím pouze tyhle děti.. Takže až budu jednou dospělá a budu mít peníze, tak si takového černouška adoptuju ♥
Mně zase učitel na kytaru říkal, že mám dlouhé prsty, že je to dobré. A na co mi to bylo, na kytaru jsem nehrála už ani nepamatuji..
Já se můžu rovnat jak chci a nikdy nebudu mít víc jak 166cm, takže můžeš být ráda za těch svých aspoň 170:( Nohu mám normální, křivé zuby nemám, zato mi jeden vůbec nenarostl a půjdu dělat implantát.. A přece jen se mám ráda.. A tak to má být ;)

4 lavenders | 28. prosince 2010 v 17:16 | Reagovat

Já mám od cranberries nejradši ode to my family :) Já bych chtěla přispívat zase na unicef, jak je ta reklama v televizi, vždycky si říkám, že až budu moct, budu tam posílat. Ale moje kapesný by to zabilo. Jenže když zas říkaj "víte kolik dětí denně umře na aic? miliony dětí..." tak je to děsně smutný lidi si neuvědomujou, jaký je štěstí, že třeba bydlí tady

5 Lavender | Web | 28. prosince 2010 v 17:16 | Reagovat

Jé, jen abys věděla, kdo že ti ten komentář nad tim psal :) blbne mi to sry

6 **S > im | Web | 28. prosince 2010 v 20:06 | Reagovat

Krásnej článek! Moc! :) na adventní víkendovce jsme taky měli letos poprvé projekt o chudobě v rozvojových zemích. Znáš www.opravdovydarek.cz?? Tak můžeš pomoct ikdyž ještě nejsi plnoletá :) Je to hrozné a nejblbější je fakt, že je ORPAVDU málo lídí, kteří touží pomoct. Většina se zabývá vlastními problémy, každodeními špinavostmi.
Jinak, děkuju za moc krásný komentář, žě nám to přeješ. Ale bohužel pořád ještě spolu nechodíme, protože jsem nána nervní a bojim bojim se zeptat. A jsi vyjímečná, že neřešíš své mindráky a děláš z nich přednosti :) Jen tak dál!

7 **S > im | Web | 28. prosince 2010 v 20:10 | Reagovat

Ooo, omlouvám se..ta adresa je: http://www.skutecnydarek.cz/

8 Es | Web | 29. prosince 2010 v 18:25 | Reagovat

Zrovna dneska jsem se tři schodly, že bysme nějakýho černouška klidně adoptovaly:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.