Leden 2011

Zapomeň na svět, svět taky zapomíná

31. ledna 2011 v 18:35 | Therine♥ |  New
Při přečtení posledního článku, kdy jsem vám chtěla sdělit, že pozastavuju blog, jsem se jenom pousmála ;) Mé ,,předsevzetí'' bylo sice, že budu bez počítače, ale věřím, že mi blog uškodit nemůže.. Bez facebooku jsem už třetí den a jsem spokojená čím dál víc. Jo, tři dny není nějaká výhra, ale věřte nebo nevěřte, 15ti leté holce, která trávila na týhle sociální síti každičký den alespoň pět hodin, to přinese okouzlující pocit ;) Takovej ten pocit, kdy skáču radostí a všude rozhlašuju, že bez facebooku je líp. A to že nekecám! Mám víc času. Nevím, co dělat, když jsem na počítači. Ale jsem spokojená, nevadí mi to, nestěžuji si. Život bez facebooku je přeci jen lepší. ;)
Takže tímto ohlašuji, že se oficiálně na blog vracím :) Chybí mi to vypisování mých pocitů a chybí mi ty lidi, na druhým koutě republiky, kterým se i můj blog může líbit. 
0000000005
Hrozně se mi ta fotka líbí. Našla jsem jí na googlu a kdyby si někdo žádal autorská práva dám sem odkaz. Tímto vám ohlašuji, že na téma týdne Noční obloha tutově něco napíšu

Ehm.
Chci vám napsat, co jsem zažila za ty tři dny. Sobota, neděle, dnešek ;)
Sobota
Jelikož byla moje nejlepší kamarádka nucena zůstat na rodinné oslavě, myslela jsem, že budu doma. Šla jsem nakonec na čerstvý vzduch s jinýma kámoškama a vzala jsem i psa. Pouštěli jsme si jí na louce, běhaly jsme s ní a hezky slunečný den jsme strávily venku :)
Neděle
Mamka s bratříčkem chtěli jet do Liberce a já se rozhodla, že pojedu s nima. Odnesla jsem si z toho dne mnoho věcí, informací. Poprvé v životě jsem viděla autonehodu, která se stala asi pět minut před naším příjezdem. Ač někdo může chtít toto vidět, já to brala jako jeden z těch horších zážitků. Vidět chlapa zaklíněného v autě, je asi pro silné žaludky a to já, musím uznat, nejsem. Auto Ford Ka s dodávkou, v sobě. Potom jsem zjistila, že jsou demonstrace, doslova vzpoury v Egyptě. Nejsem zrovna v aktuálním dění a tuhle informaci jsem slyšela v rádia. Představa, jak se Pepsi kolou vymývají zaslzené oči, není nic pro mě. Pro cíťu, která včera krmila s kámoškou holoubka, který měl něco s křídlem. Brala jsem to jako dobrý skutek, nakonec ale ten nahoře to bral jako věc, která se mezi dobré skutky neřadí. Usla jsem s pocitem, že život spravedlivý prostě není a že můj žaludek přecpaný popcornem snad přebolí :)
Dnešek
Hua, Hua. Můžu se radovat. Dneska jsem nezaspala! Celý minulý týden jsem pravidelně zaspávala, každý den. A dneska, krásný. Umyla jsem si vlasy novým šamponem, připavila jsem si svačinu do školy a s hřejivým pocitem jsem odkráčela, směr ZŠ. To, že náš třídní je nemocen potěší víc, než zjištění, že už třetí den svítí sluníčko. Prostě jsem byla ráda, že jsme 3 hodiny na počítačích a že nám vízo bude dávat někdo jiný. Ten cár papíru neřeším, už měsíc do předu jsem tušila, že radost udělám nejen rodičům ale i sobě. Je hezkej pocit nést si domů vysvědčení z devítky s pocitem, že za ten půlrok jsem odvedla skvělou práci. A taky je hezký zjistit, že tohle pololetí, který bude se nepočítá a tak se můžu trochu i flákat a udělat si poloviční půlroční prázdniny. Sice bez koktejlu, spaní do jedenácti, slunečních brýlí a slunění se, ale už si alespoň nemusim zuby nehty drtit do hlavy nesmyslný slovíčka, vzorečky, pojmy a občas i ty dojmy. 
Zase jsem pádila ven s Kelímkem, na louku a zase se lidem neuvěřitelně líbila. Hned se ptali ,,A copak to je za štěňátko? Jéé''. Na odpověď, že Border kolie odpovídali celkem pozitivně. Prý to jsou nejlepší psy. To, že jsou aktivní už vím. Stačilo vidět Kejsy při Talentmanii. 
Nedokážu uvěřit svý hlouposti. Zase jsem si ven nevzala rukavice a při minus teplotě se nemůžu divit, že sotva odemknu, sotva si rozepnu bundu a sotva svoje ruce můžu přirovnávat k rukoum/rucím. Fakt se mi nechce přemýšlet co tam je. :P Lehla jsem na postel, zabořila hlavu do plyšáka a snažila se vydržet ten hroznej nápor. Přejít ze studena do vytopený místnosti je pro nízkej tlak skoro vražda. Hlava se mi točila, žaludek poletoval a myslela jsem, že hodim šavli. Fjůůůů.
Pustím si hudbu, zbláznila jsem se do nahraných piánových verzí písniček od Linkin Park. Dám je sem, až se mi bude chtít a hlavně až si na to vzpomenu :) 
Jsem ráda, že jsem se sem vrátila. Je hrozně hezkej pocit jít na blog a zjistit, že si totálně nezajímavej, nic nevypovídající článek někdo přečetl a dokonce i okomentoval :)
Hua Hua. Musím zrušit to líbimseti.cz :D Dneska, když jsme byli na počítačích, jsem si ho založila a nakonec jsem usoudila, že dělat blbosti je mé hobby. Takže ho zruším, pustím hudbu, packy hodím na stůl, pověsím plakát Mandrage a jak by řeklo mraky lidí: ,,Mám tě v pyče''. Nelíbí se mi to, protože jsem slušně vychovaná. Ale pravidla jsou přeci od toho, aby se porušovaly, ba ne? :)

Pozastavuji..

28. ledna 2011 v 20:36 | Therine♥ |  New
Lidičky mý milovaný..pozastavuji blog.. 
Chci trávit trochu času realitou, mám štěně a hrozně ho zanedbávám, zanedbávám přátelé, rodinu, sebe.. Prostě budu bez počítače na dobu neurčitou..
Prosím mé SB ať si mě nemažou..A když už, mrzí mě to ;)
Možná tu budu za 2 týdny, možná za měsíc..
Nechci trávit svůj volný čas na Facebooku a Blogu.
Jestli jsem tím někoho urazila či něco..Omlouvám se
Jestli jsem tím někoho rozesmála, haha! ;)

Každej má právo na svůj názor..A já po shlédnutí filmu Social Network mám svůj názor ;)
Mějte se, smějte se, mějte se rádi, učte se, pracujte, bavte se!
Život je hrozně krátkej..A já ho nechci strávit na počítači ;)

THE END

Hořím, padám, klesám do tebe. Volám, kdo se bojí, nesmí do nebe!

26. ledna 2011 v 18:40 | Therine♥ |  New
Hehé..

 • Mám toho nejchytřejšího psa. Člověk, který se trochu orientuje, by řekl, že štěně Border kolie je chytřejší, než ostatní štěňata. Hm. Před týdnem zlomila koště, děraví mi trika, skartuje časopisy..Když včera sežrala látkovej kapesník, myslela jsem, že se pomátnu strachy. Mohla na to umřít, jasně. Ještě, že to neni stravitelný. Modlila jsem se, aby přežila, aby to do rána vyzvracela. Naštěstí se tak stalo a já můžu jen děkovat! Když jsem ale dneska viděla stav mojí nabíječky na mobil, už jsem skoro Kellynu vyhodila na ulici! Nabíječka vejpůl, dráty rozkousaný. Ještě mi na truc, aby toho nebylo málo, sežrala ze stolu Vitamin C, kterej byl jako prášek. Já jí miluju, ale fakt..Poslední dobou mi připadá, že si z nás dělá jen diváky..Ááá
 • Dneska jsem byla doma. Taky kvůli Kelímkovi. Celou noc jsem nespala, a tak jsem zůstala doma, abych se prý prospala. Stejně nám odpadl tělák, takže jsem o nic extra nepřišla. Né, že by mě obíhání tělocvičny, skákání před švihadlo a hrají volejbalu bavilo, ale musím přiznat, že při téhle hodině je největší sranda. 
 • Please understand, This isn't just goodbye. Zase jsem se zbláznila do písničky. 
Plus 44-No, it isn't
Dávám vám jsem větší video. Protože se mi hrozně líbí ten videoklip. Videoklipy od Blink 182. Tu kapelu žeru, stejně jako Sum 41, Lostprophets, Placebo, Jaksi taksi nebo Vypsanou fixu. 
 • Je mi úplně jedno s kým kámošim. Nebo spíš takhle, mé mamce by to mohlo být trochu jedno. Nezáleží snad na tom, kolik té osobě je, odkaď je, jak se učí, čím jsou jeho rodiče, co je za styl, jak vypadá. Tak proč mý mamce vadí Míša ? Kámoška, ze školy, která si nechala dát piercing do jazyka. Když jsem to doma říkala, mamka málem kvetla. Prý se s takovýma lidma nemám kámošit a bla, bla, bla.. Víš, kde mi jsou tyhle připomínky.
 • Moc sem nepíšu. Hm. Tak víte co, nemám nějak myšlenky. Včera jsem kámošce řekla mé ,,velké tajemství''. Aneb, kdo se mi líbí. Proč se nechci seznamovat přes internet. Proč mě nějak romantika nebere. Proč jsem ,,Hloupá''. Ano, nevím co chci. A většinou tyhle lidé bývají odsuzováni. Přitom je nás většina. Já jsem jedna z nich, jedna z těch holek, které si neumí vybrat. Která říká, že chce poznat nový kluky, přitom má mysl jenom u jednoho. Jo zase v tom lítám. Zase na to doseru. Zase z toho budu v háji. Zase mě lidi budou brát jako krávu. Ale já se nezměním. Nezměním se kvůli lidem, nemůžu se změnit. Nevím jak na to.
 • Chci něco umět, najít si nějaký záliby. Za ty léta jsem vystřídala takových těch kroužků a nic mě nebaví. Tancování, keramika, ruční práce, bežky. Kdybych měla klávesy, hraju. Kdybych měla kytaru, hraju. Kdybych měla hlas, zpívám. Ale ani jednu z těhlech věcí nemám a ani jednu neumím. Jsem prostě neschopná. 
43356_ll
Tuhle fotku mám ráda. I když jsem na ní já. 
 • Nenávidím tohle období. Celou tuhle hnusnou zimu.
 • Škrábe mě v krku.
 • Večeřim BeBe Dobré ráno.
 • Tenhle článek píšu už pekelně dlouho.
 • Je mi do breku. 
 • Proč je to všechno hrozně těžký?
 • Chci 8. Ledna. Chci ten den, ten jeho pohled. Pohled, kterej si vybavuju už skoro měsíc. 
 • Zasranej Valentýn! Zase budu sama! :D
 • I listen to you cry, A cry for less attention 

Řetězák ? Fakt ?

24. ledna 2011 v 17:58 | Therine♥ |  All

Numb - Piano Version
---------------------------------------------------------
Zamilovala jsem se do jedný písničky. Pusťe si jí klidně k tomu ;))

Let's go!
1. Co má znamenat tvá přezdívka?

Jednou jsem takhle přemýšlela, že by to chtělo nějakou přezdívku, nějakej ,,Nick''. Tak jsem si psala co mě vystihuje na papír. Zkoušela jsem to překládat do Áj i to Italštiny, nic mě nenapadalo. Tak jsem si napsala na papír moje jméno: Kateřina. Zkoušela jsem ho dávat do různých forem, do jazyků. Nakonec jsem si říkala, že zůstanu snad u klasické Catherine. V tu chvíli, jsem z toho zkoušela vytáhnout něco a vytáhla jsem zrovna Therine. Je to jenom přezdívka na blogování, v ,normálním' světě jí nepoužívám. 

2. Vzpomeneš si, co tě přivedlo k blogování?

První blog jsem si založila už hodně dávno. Vůbec nevím proč. Možná protože jsem měla profil na Xicht.cz a tam má každý také svůj blog. Od tý doby jsem si založila jeden blog. Potom mě uchvátila nějaká písnička, z ní jsem vytáhla nějakou frázi a udělala z toho název. Poslední můj blog co jsem založila v minulosti ještě existuje ale už na něj nic nepřidávám. 

3. Jaké jsou tvé oblíbené knihy?

Jelikož jsem začala číst aktivně až před nedávnem, kámoška mě přivedla na dívčí románky. Musím uznat, že mě hrozně baví a že díky nim uniknu fakt do mysli autorky a představuju si všechno, co tam popisuje. Lenka Lanczová- má nejoblíbenější autorka!
A knihy? Zašeptej do Vlasů, Šeptej do ticha, Hříšná touha, Sólo pro Kristýnu-Lenka Lanczová
Dívka bez minulosti, Motýlí čas- Radka Zadinová.
Možná z toho vyrostu, možná určitě. Ale jiný knížky mě moc nebaví. Zatím ty románky.

4. Událost, která definitivně změnila tvůj pohled na svět?

Jsem divná, ale bylo to odmítnují od jednoho kluka a taky smrt mého psa. Díky tomu klukovi jsem zjistila, že nezáleží jen na vzhledu a na tom kdo co poslouchá za hudbu. Musí mít v sobě víc.
Ta smrt. Díky ní jsem si začala lidí i zvířat kolem sebe víc vážit. Když si představím ten stav, kdy jsem jí našla mrtvou, uuuuh. Od té doby se starám o naši domácí Zoo víc a kámošům často říkám, jak je mám ráda.

5. Oblíbená barva. Popřípadě uveď co na ní vidíš.

Mám ráda hrozně moc barev. Na každé barvě se mi něco líbí, kromě růžové. Tu doopravdy ráda nemám. Červená barva mě hrozně pobouzí, je taková odvážná. Žlutá mi dodá energii, příjde mi hrozně veselá, letní. Když vidím žlutou představím si, jak se válím na pláži a sluníčko do mě praží. Mám ráda strašně Tyrkysovou. To je barvička, kterou miluju od dětství. Oblečení s tyrkysovou miluju, taky jsem měla takový pokojík asi 6 let :)) 
Zelená. Tu mám ráda, miluju však tu svítivou a nebo úplně světlounkou. Nemám ráda tmavě zelenou. Žeru tu žabí. 
Fialovou a vínovou mám asi ze všech nejradši. Můj šatník obývají hadry téhle barvy snad nejvíc. Mamka to ví, takže když mají něco fialovýho nebo vínovýho, co se jí zamlouvá tak mi to koupí. Taky má tuhle barvu ráda. Vzbouzí ve mě pocity elegance.
Černá barva, hodně lidí si myslí o téhle barvě, že je depresivní. Taky jsem byla toho názoru, však poslední dobou jí nosím pořád. Klidně jdu celá v černým do školy. Mám ráda tuhle tajemnou barvu, miluju jí na klukách. 
Bílá mi příjde hodně uklidňující. Je to známý, ale doopravdy, když se mrknu na bílou, třeba stěnu uklidní mě. 

6. Jaké je tvé astrologické znamení a jak moc se ztotožňuješ s jeho vlastnostmi? Můžeš i říct, které vlastnosti na tebe vůbec nesedí, i když by ti měly být dány do vínku.

Jsem Štír. Musím si najít tahák na internetu, z paměti nevím, jací štíři jsou. Tuhle jsem našla pár bodů:
 1. přesný odhad situace
  -
  to zrovna nevím, nepřipadá mě, že bych dobře odhadovala, jak dopadne plán A a jak plán B.
 2. laskaví a obětaví k přátelům - Oh, vyhlašuji souhlas. Píše se tam, že když mě někdo zaujme negativně, dokážu být k němu dooporavdy hnusná a nebojím se to dát najevo. Když ale naopak mi příjde někdo sympatický, je to přítel dokážu mu snést modré z nebe.
 3. Jsou to lidé zvídaví a zvědaví - Pravda. Když mě něco doopravdy zajímá, poznávám to ať to stojí, co to stojí.
 4. touží po uznání svých kvalit - I když je to nemylé, Emile, musím to uznat. Občas prostě potřebuju slyšet, jak jsem hodná, obětavá, milá, bláznivá. Potřebuju obšas slyšet, že mám hezké oči a hezkej úsměv.
 5. Originální - Jo, to asi jsem. Nikdy si nečtu články v časopisech, co je IN a co se nosí. Nikdy se neřídim podle ostatních. Mám i originální nápady, myslím si. Výplody mé fantasie jsou občas fakt báječný !
 6. přitažlivé osobnosti - Tak to nevím ! :D
 7. dokáží mistrně maskovat své pocity - Tak to je pravda. Občas, to je kec, velmi často, hodně lidí neví, jak na tom jsem, jak se mám. Dokážu zamaskovat smutek a už asi 3 týdny úspěšně maskuju zamilovanost. 
 8. bojovnost, nadání pro medicínu - Tak to nevím, bojuji jak v čem. Něco už vzdám předem, bez boje. Něco i vyhraju. Je pravda, že nenávidím prohry. S tou medicinou, ehh. Není ppravda na 1OO% Nenávidim, jak injekce, tak krev. Stačí mi škrábanec,  kapka krve a je mi zle. Nebo otevřená zlomenina. Nikdy bych na zdrávku nešla.
7. Filmy ke kterým se vracíš.

Bobule, Účastníci zájezdu, Sněženky a Machři, Pearl Harbor. Requiem za sen, LOL
Mám ráda český filmy a pár amerických, nebo francouzkých. Nemám ráda puberťácký komedie, typu Protivný sprostý holky. Film LOL je výjimka, je to francouzký a příjdou mi tam všichni herci sympatičtí ;)

8. Co si myslíš o nadpřirozených silách, magii a věštění budoucnosti? Máš s tím nějaké zkušenosti?

Musím uznat, že se v tom moc nevyznám. Nějak se o to extra nezajímám. Ale třeba na Osud věřím. Zkušenosti ? Uhh. Sama né, ale vím, že třeba výklad karet, nebo z lógru od kafe prý vychází. Mamčina kolegyně byla u věštkyně a vyšlo jí hodně pravdivých věcí. Prý se její dcera odstěhuje do zahraničí, to to ještě nikdo netušil. Po roce, dcera v Itálii.
Znám hodně příběhů s vyvoláním duchů a vím, že většinou dobře nedopadly. Proto se v tomhle nějak nevrtám, nelezu v noci na hřbitov a nějak se o to nezajímám. 

9. Existuje lahůdka, pro kterou klidně zabiješ?

Existuje. To jídlo znám ze Slovenska, když jsme byli na dovolené ve Vrkolínci, jedna starší paní dám dávala recept na jídlo, Bryndzové Pyrohy. Jsou to taštičky, plněné bramborama s koprem, polité bryndzou smíchanou se smetanou a s kprem. Ještě je to polité omastkem, kde je slanina. 

Tohle jídlo miluju, mamka ho dělá asi 3, 4 do roka. Vždycky ,,sežeru'' celej hrnec těchto taštiček. Až mamka obrací oči v sloup. 

10. Tvůj názor na Lady Gaga :P

Hnus. Nemám jí ráda. Možná, že je talentovaná, možná neni. Tenhle žánr neposlouchám a fakt nejsem v obraze, kolik tahle ,,zpěvačka'' nazpívala písní a vydala alb. Ale jedno se nezapře, její originální kostýmy.


Všechno se to zkazilo..Všechno se zničilo..

22. ledna 2011 v 13:20 | Therine♥ |  New
Zase je to na pytel..Stará Kačč, že? Pořád vydeptaná, ubrečená..Do prčic..Nechci být sprostá, ale musim to napsat..KURVA! Do háje, do prčic..:'(
Všechno se to zesralo..Kámoška je na mě naštvaná..Dnešek bude tak pitomej den, i ta blbá Horečka..Chtěla jsem tam kvůli němu..On má koncert v Lbc, já zapomněla..Je přeci hudebník..bubeník..Kluk, o kterým nikdo neví..Nikdo neví, že ho chci..že třeba, by mohlo něco..
Moje nálada je na bodu mrazu, vůbec se mi dneska na Horečku nechce..Budu dělat kámošce křena.. Druhý taky..Chci se bavit, ale mít k tomu náladu..Tu nemám..Mám se debilně..Hrozně..Zase, už zase brečim, jsem jak malá holka..Co nedostane, co chtěla..Chjo..
System of a down-Chop Suey
Připadá mi to všechno jak blbej sen..Jako ten, co se mi dneska zdál..Zase nějaká zpatlanina všeho. Nějakej nadlidskej kluk, který z ničeho nic zmizel, či co. Zase ty pitomý naděje. Vždycky něco plánuju a nedopadne to. Horečku jsem si taky naplánovala a co.. Budu dělat křena, nebudu mít na koho koukat.. Ježiši, svět se nezhroutí..A víte jak to je, pro jedno kvítí se slunce nerosvítí.

Včera jsem změnila dess, já vím, nějak moc originální není, nějakej novej mě zrovna nenapadl.. Ta fotka v záhlaví je focená o VV..asi před 2. týdny jsme fotili ve škole, o výtvarce fotky našich hlav. Máme hodně fotek, jedna mi dělá i profilovou na Facebooku, ale tahle je úplně úžasná. Jsou na ní lidi, který ve třídě mám fakt ráda..Samozřejmě jsem tam i já, bohužel..:/

Slzy netečou, snad nemám rozpatlanou mascaru, uuh. Naobědvám se, možná budu něco čmárat, budu při tom poslouchat mé oblíbence The Cranberries, nebo nějaký SKA. 
Potom si umeju vlasy, napatlám na sebe make-up, půjdu ke kámošce..Večer na Horečku, poprví se mi tam ani nějak nechce, kdž vím, že tam nebude on..Ježiši marja, nech toho, uvidíš ho za 2 týdny na UDG, možná.
I Cry..
Škoda, že už nesvítí to sluníčko..Trochu by mi dodalo energii. Chjo. Je to na provaz..

Požírač času? Zlo?

21. ledna 2011 v 18:41 | Therine♥ |  New
Když jsem před rokem, dvěma četla článek v magazínu DNES o Facebooku, přišlo mi to jako věc, aplikace, které nikdy nepropadnu. V dnešní době se závislost na Facebooku přirovnává k závislosti na automatech, někdo dokonce přirovnává k drogám. Jde o to, jaký kdo je?
Někdo tráví na internetu veškerý svůj čas, žije ten svůj virtuální svět. Bere jako zábavu hledání 'přátel'. Je nadšený když zjistí, že má v přátelích přesně 500 lidí, panečku. Někdo však umí svůj chtíč udržet. Místo počítače jde ven se svým kamarádem. Místo hraní FarmVille má doma svojí 'farmu', chodí se psem na cvičák, sám ho cvičí, papouška učí mluvit. Jeho rybičky v akvárku nepožírají jedy a nemusí se vyhýbat nástrahám, jako třeba pneumatika či rybářská síť. Lidé odejdou někam i bez toho, aby si napsali status ,,Letím ven, páčko''.
Musím uznat, svojí chybu připustit, byla jsem taková. Závislačka, psala jsem si každý zážitek ze dne. Každou myšlenku. Šlo o to, napsat co nejzajímavější článek a chytnout přitom co nejvíce ,,To se mi líbí''. Zjistila jsem, že z mých 250 přátel na facebooku je asi 20 doopravdových, kterým můžu něco říct. Zjistila jsem, že moje bývalá kámoška(v té době současná) třeba neřekne pravdu do očí, napíše to na facebooku. Ostatně jako naše celá třída. Zase včera, kámoš si obarvil hlavu. Teda celou né, jen ofinu na odvážnou žluto-zelenou. Vyfotil si to a to víte. Co se řešilo celou informatiku, jakou má barvu vlasů a jakej je ,,gay''. Ale o to nejde. To víte, že ho pomlouvají. Ale přece, napsali mu to na ,,zeď'' na Facebook a do očí by mu to neřekli. 
Dneska jsem četla článek o Facebooku zase v magazínu DNES. Nejde porovnávat tehdejší článek s tím co vyšel tento týden. Tehdy se psalo, že Facebook žere soukromí, jste více méně pořád na očích. V tý době jsem si říkala, to se mi nestane. Založím si ho, ale i tak. Nikdo se o mě nic nedozví. V tu dobu byl facebook známý celkem málo. 
Od roku 2009 to začalo. Ta éra. Všichni si rychle zakládali profil, dávali si profilové fotky každý den, přidávali přátele, zvali je na tuhle stránku. Založila jsem si facebook někdy kolem dubna, května 2009. Moc lidí ho nemělo a já na facebook vůbec nechodila. Snad jsem i zapomněla heslo či co. Potom měla profil i kámoška. Přidala jsem si jí a tím zjistila, že polovina přátel má facebook. Přidala jsem si lidi ze třídy, z celý školy, který ani nepozdravím. Přidala jsem si lidi, které jsou u nás ve městě ,,známí''. Na Facebooku jsem trávila hromadu času. Strávila jsem na facebooku cca 2 a půl roku, veškerý můj volný čas využila na focení nových profilovek. Na psaní a vymýšlení co nejlepších statusů. S kámošema jsem si psala přes face, domlouvala s nima všechno. 
Někdy kolem září, října 2010 mě to začal oštvát. Jak jsem už psala, zjistila jsem, že mé pravé přátele znám málo, že s nima netrávím čas, že jich je hrozně málo. Mít 250 přátel, u někoho 1000, a vědět, že víc než dvě třetiny pořádně neznám. Že polovinu z nich jsem nikdy nepotkala, nikdy nepozdravila a i když má hezkou profilovku, ani si nevzpomenu na jeho/její jméno. Facebook nás zahltil. Mě to začalo štvát. Zrušila jsem si facebook a po dvou dnech ho zase aktivovala. Zjistila jsem tu hroznou věc. Že z těch mých, teď už 200 přátel(zbytek jsem si promazala) mám na ICQ přidaných sotva 20, že 10 čísel mám v mobilu a že bez týhle sociální sítě jsem totální nula, nemám nikoho, nejsem v obraze a i když mám hromadu volnýho času, nevím co s ním.
facebook
Když jsem si četla dnešní článek, ani mě nepřekvapilo, že hodně lidí si svůj profil zruší. Ať už kvůli závislosti, nebo z toho neuvěřitelného množství majlů, 5000 už je opravdu moc !
Někdo píše, že Facebook je zlo. Když tak přemýšlím, není to tak. Facebook nás jenom prozdradil. Ukázal, že nějaký lidi jsou doopravdy silný a mají pevnou vůli. Dokážou udržet svojí existenci, kouzlo, nemusí se každý den chlubit svýma fotkama s našpulenýma pusama.
500 000 000 lidí na facebooku. Neuvěřitelný. 
Kam se ztrácí to kouzlo života? Proč místo učaní strávíme odpoledne u počítače. Proč nás výrobci mobilních telefonů nutí si koupit mobil,jen kvůli tomu, že je v něm automaticky Facebook?
Neříkám, že je cíl si Facebook zrušit. Nějaký lidi to dokážou, já to nedala.
Ale alespoň si udržet svoje soukromí, necpát všechno na facebook a místo sezení u počítače, vytáhnout svoje kámoše na pařbu a oznámit jim to jinak, než přes Pozvánku na Facebooku.
Nechci aby jste se mnou souhlasili. Vím, že na to má každý nějaký názor. Já mám svůj, facebook je neřád, však lidi tohle udělali. Udělal to Zuckerberk, i když, on za to taky úplně nemůže. Lidi sem lezou, dobrovolně, nikdo je sem nenutí. A sami potom nadávají, že je facebook požírač. Přitom kdyby chtěli, tak si zajdou udělat piknik na čerstvý vzduch, vyjedou na výlet, nebo jen uvaří večeři. Nejde o to si facebook zrušit, jde o to zvládnout ten nápor. Ustát ho a nepropadnout závislosti. Protože z hracích automatů se taky léčí, přátelé. 

Když mám nervy, žeru a mluvim sprostě!

18. ledna 2011 v 16:29 | Therine♥ |  New
Jsem v bídě, nouzi.. Potřebuju helpnout..:D S co nejrychlejší sebevraždou! Dnešní soutěž z Áj jsem totálně domrvila, pokonila..ááááá
Neumim mluvit anglicky na veřejnosti a navíc rychle něco vymejšlet..Myslet a svoje myšlenky mluvit..
Jsem na ájinu totálně tupá, jedna šesťačka si mě dávala, vytáhla si téma Fashion a ta její dokonalá mluva, přízvuk, slovní zádoba..Já koktala, nevěděla co říct a na otázky neuměla odpovědět, proboha! Jak můžu mít za jedna z ájiny, když si nevzpomenu ani na to jak se řekne ,,Zdobení stromečku''. 
Kdybych byla sama doma, dupu, skáču, řvu..Je mi hrozně! Ta zuřivost! Na mě..Za ty léta jsem na ájinu kašlala a teď chci jazyky studovat? Vystudovat? Odjet z Čech? Naivko pitomá!
fuck off

Zítra se konečně vyspim! Mám školu od desíti.. Dneska jsem opět zaspala a kdyby mamka nevstala, tak bych spala možná do desíti, i dýl..Jsem po víkendech unavenější, než po celým týdnu školy..Jo, je pravda, že mě škola unavuje úplně šíleně..V pondělí, druhou hodinu už začíná ta představa, že JEN za čtyři dny je zase víkend..Konečně..Popopozítří je horečka..Modlete se a držte mi prosím pěsti, abych mohla jít! Už jsem to slíbila asi 10ti lidem, že tam půjdu! Nemůžu tam nejít! Zkazila bych všechny ty plány a přišla bych o skvělou zábavu! Už vím, co mamince řeknu na obranu: ,,Vždyť se učím dobře, mám to jako dárek za pololetí''. Snad to klapne, musí! Musí tam být i on..
Ty vado! Už nevim, co psát..Nějak se mi nechce..
Není to tim, že nemám náladu..Docela jí mám, však se těším na mojí nejlepší kámošku, zase :))
Trochu se poupravím, obleču ty moje parádní červený džíny! Huá. Konečně jsem je dostala, maminka mi je včera koupila! Hrozně jsem je chtěla a konečně je mám. Tisíckrát díky, díky, díky.
Jedna věta mi pořád leží v hlavě..
,,a vy holky jste zase příliš vybíravý! a máte rády zlobivý kluky. a já abych kůli vám teď zlobil ;/''
To řekl on, Martin. Co je na tom pravdy? Vybíravý? No, možná..U mě na 100%..Odhadl mě dobře..
a taky mraky jiných holek..
Snad si někdy vyberu..

Ztracená

16. ledna 2011 v 18:35 | Therine♥ |  New
Dneska jsem již článek psala. Již je divný slovo, jak nad tím přemýšlím..
Přemýšlím pořád nad tím, co dělám špatně. Co jsem udělala kámošce, se kterou jsem si rozuměla.
Zjistila snad, kdo se mi líbí? Zjistila jméno toho, o kom každý večer před spaním sním? Proboha, proč je to zase v háji. Co jsem udělala špatně? Jsem blbá? Já vím! Jsem mrcha? Já vím!
Ale chci si užívat, užívat si života. Kašlat na depky, vlézt mu na mozek, když už on vlezl do mojí hlavy, neprávem! Já to nechtěla! Já se ho, o to neprosila! Tak proč, proč jsem se musela zamilovat do jeho úsměvu, do jeho očí, do jeho rošťáckýho rozcuchu? Proč je on zrovan další, který mi vlez do hlavy? Běž pryč! Mazej! Já se nechci trápit..Do píči už!
Zase to stojí za hovno, nebude líp. Protože až ho zase uvidím, na to jedno místo, kam furt chodím, podívá se na mě a já se zase ztratím v jeho očích. V jeho celý kráse. Nebreč, slzy ti nesluší! Stačilo to včera! Do háje, do pytle, do kytek s láskou! Proč mě to zase štve? Proč jsem tak hrozně náladová a zas všechny posílám do háje? Proč?!!!!!!!!!!!!!!
depression

Každej článek úplně na stejný brdo. Pořád píšu o něm. O panu ,,D''. Dokonalém. Možná dokonalém, dyť ho neznám zase tolik! Viděla jsem ho snad jen 3x. Co by se mu na mě líbilo? Tuna make-upu? Můj styl? Proboha..Dyť jsem kopírka jako každá jiná..Jen s dvěma očima, co neustále brečí, pořád. Každou chvíli, kvůli někomu. Kvůli, někomu, kdu v tu chvíli za to stojí.
Každou chvíli chci někoho jiného. Kdyby si někdo pročítal tenhle blog už nějakou dobu, zjistil by, že už jsem psala snad o X klucích. Možná, že jich bylo kolem tisícovky, možná se to táhne k milionům. Nevím co chci. Je to těžký, na můj věk. Proboha 15 let, někdo píše tak akorát věk, já zdůrazňuji, jak u koho. Já se chovám hůř než dítě. A bohužel se i dítěti podobám.
Smažu starší články a začnu od znova, asi. Stejně je to všechno o ničem. Blog o ničem, deníček. Hm. Kdybych alespoň uměla psát, podpořit lidi, co se trápí. Žiju dva světy..Dva životy. Jsou ve mě dvě osoby..
Ať je to Káč, Kačén, Therine, Ká..Jedna je hloupější než druhá..
Kdyby ta pitomá čokoláda alespoň na nervy pomohla! Mě by pomohlo jedno. Jeden jeho pohled.
Pohled Martina. Včera jsem na zamlžené okno přeci jen psala jedno písmeno.. ,,M''.
:'(

Jó ty vole, na základní škole..

16. ledna 2011 v 11:48 | Therine♥ |  New

Zdravím lidičky, probudila jsem se s dobrou náladičkou :) Včera jsem jí měla trochu podovnější, no ještě aby ne. 
Ráno bylo celkem pohodový, zpívala jsem si do rytmu jak jsem utírala prach a bylo mi fajn. V tu dobu jsem si říkala, že mi náladu nic nezkazí. Ani když se naši začali hádat a já si říkala, bude to v pohodě..Včera jsem mamku poprví viděla brečet. Poprví jsem jí viděla, jak naříká na nás, jak všechno musí dělat a v tu chvíli moje nálada klesla. Úplně na dno, kámoška se stavila a já popadla psa a šli jsme ven. Nevěřila bych, že bych se mohla rozbrečet na veřejnosti. Ale ta pitomá vzpomínka na mamku, jak brečela. Bylo mi hrozně, bylo mi strašně. Brečela jsem a celej make-up byl v háji. 
Vrátila jsem se domů a u nás už to bylo docela klidné. Taková ta normální pohoda. Odpoledne jsem šla ke kámošce, trénovat náš tanec na hudebku. Ano, my máme v hudebce pohybovou výchovu a vždycky si někdo vezme na začátku hodiny tanec a ostatní to opakujou. My s kámoškou máme trochu originální, SKA dance. ,,Krychličky, kostičky, stromečky, domečky''. No nasmály jsme se, ůůh ;)
Ke kámošce přišla její sestřenka, moje kámoška. Bavili se o Rock'n'Rollce, která byla ten večer. já myslela, že enbudu moct a vidíte, mohla jsem ;)) Mamka mi dala peníze a zdůrazňovala, že na příští akci ale zapomenu, že mi to furt nebude ,,cálovat''. Hm, škoda.
Věděla jsem, že na tu akci půjde On. On s velkým ,,O''. Nebudu říkat, že jsem se zabouchla. To slovo nemám ráda, už kvůli tomu, že jsem ho xkrát blbě použila a říkala ,,já se zamilovala'', přitom vůbec. Nemám moc o lásce ponětí a nějak..Mi to je ,,tssssss''..
Byl tam. Přišel kolem desátý, cca. Štvala mě jedna věc. Že je to remíza. Ptáte se jaká? 
Jednou, když jsem ho viděla poprvé a trochu jsme si padli do oka, bavil se s jednou holkou na chodbě a já se mohla užárlit. Nechodíme spolu, ani jsme se spolu nějak moc nebavili, jen ten oční kontakt. Včera jsem si udělala skóre já, bavila jsem se se svým kámošem, kterýho on nezná. Seděla vedle něj a smála se s nim. Nebylo to naschvál, nevěděla jsem, že tam je. Ale když jsem hypnotizovala dveře a zrovna tam byl, koukal se po celým klubu, oblečenej ještě do bundy a viděl mě! Viděl mě na 100%, protože na mě koukal a já na něj. Hmm, nic moc co? 
Potom odešel do vedlejší hospody a já ho celej večer neviděla. Chjo.
Připadám vám jako blbka, je mi to jasný. Když si budu pročítat tenhle článek za týden asi ho i vymažu, jsem totálně vymaštěná, náš učitel na příroďák by mi řekl ,,Vydlabaná jako dýně''.
Dneska jsem se probudila s tou lepší náladou, na to jak jsem se večer měla hůř. Neměla jsem se špatně, jen jsem čekala trochu víc. Hrozně mě štve věc, kterou stejně asi nezměním. Jsem hroznej snílek, všechno si představuju a žiju sva světy. V tom, který sním, který si představuju jsem veselá a všechno mi vychází. Realita je úplně jiná. Zhroutím se z první věci co mi nevyjde, s láskou mi toho taky moc nevychází a se štěstím si taky netykám.
Zase článek o ničem..Neodzvíte se tu nic..
pchhhh

Požitek z hudby..

14. ledna 2011 v 16:30 | Therine♥ |  Music

Simple Plan-Take my Hand
Písničku, kterou jsem poprvé slyšela u kámoše v mobilu. Neposlouchá tenhle žánr, a tak mě
překvapilo, že to poslouchal. Strašně se mi to líbí!

Nirvana-Smells like teen spirit
Tuhle písničku nemusím představovat. Je úplně úžasná! Nejlepší od Nirvany. Na Horečce se na ní vždycky vyskáču a vyřvu!

Coldplay-Clocks
Miluju ten klavír tam. Miluju tu hudbu. Krásně se u ní přemýšlí. Uklidňuje mě.

Kabát-Corrida
Tuhle písničku už znám mraky dlouho. Furt se mi líbí, nikdy jí neoposlouchám.
Hrozně bych brala na Kabáty v Dubnu jít. Jen ten vstup.

Sunrise Avenue-Fairytale gone bad
Tenhle song jsem slyšela už dávno a nevěděla jsem, jak se jmenuje. Potom ho zpívali Exoti(naše
jablonecká skupina) na čarodky a já ho slyšela z dálky. Od tý doby ho poslouchám pořád, dokola. Teď v pátek(minulý) ho zpívali Exoti na Rampě. Zpívala jsem ten song s nima, řvala jsem tam. Miluju ten text, jak se to zpívá! Out of my life, Out of my mind!

Sto Zvířat-Nikdy nic nebylo
Krásný SKAčko. Znám od bráchy, který tohle jel furt dokola. Nelíbilo se mi to, ale teď to žeru. Dostává do nálady, poslechnu si jí klidně 5x za sebou a nemám jí dost.

O5 a Radeček
Tuhle romanťárnu si pouštím pořád a myslím, že ještě dlouho budu. Jen tak mě neomrzí.