Books

My favorite book

4. prosince 2010 v 18:14 | Therine♥
Vzhledem k tomu, že jsem se přihlásila do knihovny tak nějak v září, mám přístup ke všem knihám a můžu si více méně půjčit jakoukoliv knihu;) Jsem trochu romantická a tak čtu romány. Takové ty klasické dívčí.. Jestli vám třeba něco říká spisovatelka Lenka Lanczová..:) Od ní mám strašně moc ráda knížky, hodně dobře se čtou;) Ale moje nejoblíbenější kniha je Dívka bez minulosti od Radky Zadinové. Tato knížka vypráví o holce, která žila doposud život, který si málo lidí z nás dokáže představit. Žila v bídě a nouzi.. Její matka zemřela při porodu a otec je pořád opilý. Žije také s babičkou, která ač je přísná Daniela( Holka o které se v knížce vypráví) jí ráda má.. Nechodí kvůli babičinému stáří skoro vůbec do školy a vydělává si místo toho různými brigádami, aby měli z čeho žít.. Poté, když její babička umře, najde právník jejího bratra a Daniela k němu přijíždí bydlet.. Ten však vede svůj život a na sestru očividně zapomněl.. Bydlí se svýma přátelama v domě, který opravují.. Daniela poznává úplně jiný život, než doposud žila..Zamilovává se do bratřina kámoše Robina, ten je ovšem o deset let starší než ona.. 
A tak to pokračuje dál a dál.. Končí to tím, že spolu ti dva budou a její otec uhoří u nich v domě.. Jak k tomu všemu došlo? To si přečtěte! Knížku doporučuju!
Je plná citů a úplně se do toho vžijete! 

Lenka Lanczová-Půlnoční sny

25. října 2010 v 17:51 | Therine♥
půlnoční sny
Autor: Lenka Lanczová

Originální název: Půlnoční sny

Román / Pro dívky / Romantické

Počet stránek: 256

Nakladatelství:
Víkend - 1999
Víkend - 2001

Hlavní hrdinkou knihy Lenky Lanczové Půlnoční sny je sympatická studentka Martina Svobodová. Brzy se přesvědčí o tom, že jedničky ve škole nejsou tím nejdůležitějším na světě, že "mít samé" neznamená být ze všech nejlepší.
Přestup ze základní školy na gymnázium je vždycky složitý, tím spíš, když tam táta učí matematiku a platí za postrach všech studentů. Martina musí překonávat komplexy učitelského protekčního dítěte a po úvodních průšvizích a nedorozuměních vybojovat svoje místo v kolektivu vrstevníků. Nakonec nachází přátele ve škole i ve sportovním oddíle juda a obhajuje svou první a báječně velkou lásku ke studentu průmyslovky.
Její půlnoční sny vcházejí do života...

Moje honocení:
Tato knížka se mi strašně líbila:) Už proto, že hrdinka nebyla bůh ví jak krásná a přes svůj 
,,handicap'' žije!:) Má ošklivou jizvu na tváři, protože se v dětství poranila..Vůbec se
jí nelíbí a nenávidí jí..Poté ale zjistí, že je její součást a že klukovi do kterýho se zamilovala se
ta jizva líbí:)


Btw: Dneska poslední příspěvěk o knihách:)

Lenka Lanczová-Srdcový kluk

25. října 2010 v 17:43 | Therine♥
srdový kluk
Autor: Lenka Lanczová

Originální název: Srdcový kluk

Román / Pro dívky / Romantické

Počet stránek: 222

Nakladatelství:
Víkend - 1997

Svěží příběh gymnazistky Sabiny, která zápasí nejen se studiem, ale hlavně sama se sebou. Místo slibované cesty k moři do jižní Francie prožívá prázdniny "za trest" na chatě, nad učebnicí chemie, z níž propadá. Za pomoci přátel a především brigádníka Honzy v sobě najde dostatek sil, aby zvládla reparát i zásadní životní rozhodnutí.

Moje hodnocení:
K této knížce jsem na internetu nemohla najít víc, ale tak co:)..
Strašně se mi líbila, hlavně mě dostávala do kolen, miluju vtipné knížky
u kterých se člověk může od srce zasmát a né se jenom culit..:)
Tady je vtipných hlášek víc než dost a tahle knížka byla zatím nevtipnější
co jsem kdy četla:) Doporučuju:)

Radka Zadinová-Dívka bez minulosti

25. října 2010 v 17:34 | Therine♥
Dívka bez minulosti
Autor: Radka Zadinová

Originální název: Dívka bez minulosti

Česká literatura / Román / Pro ženy

Počet stránek: 229

Nakladatelství:
Petra - 2008


Šestnáctiletá Daniela přijíždí za svým bratrem, kterého dvanáct let neviděla - utekl z domu, když byla ještě malá a nikdy se nepokusil navázat s ní kontakt. Jenže Daniela zůstává po smrti babičky, která ji od dětství vychovávala, sama a když právník vyřizující babiččinu pozůstalost, jejího bratra Martina vypátrá a oznámí mu dívčinu beznadějnou situaci (pobyt v dětském domově), Martin se rozhodne, že si sestru vezme k sobě. Jenže mezitím, co Daniela žila v bezútěšných podmínkách s věčně nemocnou babičkou, stihl si Martin vybudovat vlastní život - a do něj jeho malá sestra příliš nezapadá. Martin žije s partou přátel ve starém domě, který společně opravují a Daniela poznává život v jaký už téměř nevěřila. Po počáteční nedůvěře se sblíží s Martinovým nejlepším kamarádem Robinem, ale tuší, že desetiletý věkový rozdíl i příliš okatá rozdílnost jejich povah (o vzhledu nemluvě) nemůže přinést nic dobrého. A pořád ještě jsou jí v patách přízraky minulosti, kterou úzkostlivě tají přede všemi - a zejména před svým bratrem. 


Můj názor:
Za sebe můžu říct, že jsem ještě lepší knihu nikdy v životě nečetla! A to čtu romány pořád..
Tahle kniha mi otevřela oči a hlavně zaslzila..a to snad v celé své části! Neuvěřitelně krásná..
Jak ta holka ,,poznává'' normální život prostých lidí, který se jí doposud vyhýbal.. Říkám vám, tuhle knihu si přečtěte! Protože mě uchvátila..Krásná, smutná, napínavá..Přečetla jsem jí jedním dechem a myslím že se k ní určitě ještě vrátim! :)

Lenka Lanczová-Hříšná touha

25. října 2010 v 17:25 | Therine♥
hříšná touha

Hříšná touha

Autor: Lenka Lanczová

Originální název: Hříšná touha

Román / Pro dívky / Romantické

ISBN: 80-86891-51-8
Počet stránek: 286

Nakladatelství:
Víkend - 2006

V novém románu nechybí nic, co patří k životu současných studentů - problémy se školou, starosti s maturitou, muzika, přátelství, malé i větší zrady, touhy, pády, úlety a samozřejmě a především láska. Tu velkou, opravdovou, prožívá Daniel, hlavní hrdina nové knihy, spolu se Sárou. Čtyři roky chodili na společné gymnázium, každý však do jiné třídy, a čtyři roky se míjeli. Dan má spoustu kamarádů, kamarádek, zájmů a zálib - a především hudbu, pro kterou žije, a kromě toho, že si ho dívka jeho snů nevšímá, mu dohromady nic nechybí. Na konci čtvrtého ročníku se však přihodí něco, v co už ani nedoufal. Sára, trochu povýšená a introvertní, naproti tomu žádná přátelství nevyhledává, už proto, že je "zadaná", a jediné, po čem opravdu touží, je dostat se na vysokou školu, aby tak mohla změnit svůj život. Možnost změny však přichází ještě dřív… Jenže ono to není tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Hříšná touha je příběhem jedné velké lásky a nikdy nekončící touhy milovat a být milován.

Můj názor:
Tak tahle kniha byla jedna z mála doopravdy smutná, překrásná a hlavně pravdivá:)
S kámoškou jsme se shodly, že tahle knížka je úžasná:)Už jen proto že někončí happy- endem..
A vůbec mě to nemrzí, naopak, docela mě to potěšilo..Strašně jsem si u ní pobrečela:)

Lenka Lanczová-Sólo pro Kristýnu

25. října 2010 v 17:20 | Therine♥

ff
Autor: Lenka Lanczová
žánr: Literatura česká - Romány

Nakladatelství: Víkend
Rok vydání: 2000, 221 stran

Tato knížka pojednává o patnáctileté dívce, jménem Kristýna, která stojí před velkou životní volbou - zda zůstat po rozvodu rodičů u matky nebo u otce. Rozhodování je nečekané a složité, jelikož o jejich rozvodu vůbec netušila. Dozvěděla se o tom od svého bratra, který o tom dávno věděl. Kristýna tu starost vyřeší velmi svérázně. Sbalí batoh a uteče z domu. Nasedne na vlak a dojede až na konečnou stanici. Tam také vystoupí tři chlapci, Šimi, Tomáš a Dan. Kris se zalíbí Šimi, ale když jsou na náměstí a Kris se zeptá nějaký chlapec na motorce, jestli nechce někam dovézt, souhlasí. Zastaví u restaurace a Kris se rozhodne, že s nimi dál pokračovat nechce. Sedne na vlak a odjede k pratetě do Nížan. Zde pozná Martina, hezkého chlapce, s kterým jakoby chodí. Poté s v kempu u rybníka Žabák, kam se jezdí Kris spolu s Martinem koupat, objeví Šimi s Tomášem a s Danem. Se Šimim poznává první lásku a díky němu se rozhodne vrátit domů do Prahy, kde začne studovat univerzitu. Domů se vrátí jiná Kristýna - vyrovnanější, moudřejsí a dospělejší o víc než pouhý dva měsíce.



Moje hodnocení:

Tuhle knížku doporučuji všem:) Lenka Lanczová píše úžasné romány
a tenhle je z té řady, které patří mezi ty nej:) Přečetla jsem jí jedním dechem
a hezky jsem si u ní pobrečela:) Člověk nemá nikdy nic vzdávat a o tom ta
knížka vypráví:)
 
 

Reklama