Films

Requiem for a dream

4. listopadu 2010 v 14:19 | Therine♥
Requiem for a Dream
requiem za sen

Chcete-li - Requiem za sen. Při tomhle filmu se mi vykulily oči hrůzou! Něco tak, jak bych to napsala, ohromujícího jsem ještě asi neviděla. Tedy co se týká filmů. Requiem mě totálně vtáhlo do filmu a po celý zbytek dne, od shlédnutí, jsem měla docela deprimující náladu. Byla jsem z toho filmu vydeptaná. Věřím, že film není až tak moc známý, tak pro ty, kteří ho neznají mám popis.
Originální název: Requiem for a Dream
Žánr: Drama, Kriminální
Rok výroby: 2000
Režie: Darren Aronovsky

Requiem za sen nám vypráví čtyři příběhy osob na zcestí, jejichž osudy jsou více, či méně propletené. Příběhy starší vdovy v důchodu Sary Goldfarbové, jejího na heroinu závislého syna Harryho, jeho přítelkyně Marion a jejich společného kamaráda, černého dealera Tyrona. Pozorováním těchto postav se dozvídáme, že každá má svůj druh závislosti. Sára po tom, co je pozvána jako výherkyně své oblíbené televizní show (americká vymejvárna brána režisérem skoro až parodicky) se stává posedlá dietami, Tyron s Harrym se už nějaký ten pátek vozí v heroinovém poli a Marion… Marion je zamilovaná, tudíž se nechá snadno svézt. Není třeba dodávat, že cesty osudu všech postav se nezadržitelně blíží už od začátku k tragickému a neskutečně smutnému konci.
Temná drtivost Requia tkví v silném scénáři, který si už od začátku pohrává s různými body lidské psychiky. Po první třetině filmu má divák téměř tendenci říkat si, že být vysmažený dealer drog je vlastně docela fajná věc a proč vlastně ho od toho všichni vždycky odrazovali, když tadyti se mají tak dobře.Ovšem po této třetině nastává zlom a postavy začínají postupně přicházet o všechno, co jim bylo drahé, v zoufalství se potápí stále níže a níže do stoky. Skvěle to podporují herecké výkony, které jsou prostě ÚŽASNÉ.


Sountrack se mi líbí strašně hodně. Přišla jsem k němu přes D'n'B remix a originál je parádní. V hlavě vám zůstane dlouhé týdny.

Trailer

Saw

4. listopadu 2010 v 13:55 | Therine♥
SAW 
SAW


Horor který jsem viděla když mi bylo asi 8 let..Řeknu vám, hrozně jsem se bála. Když tam byli takové ty akčnější scény zakrývala jsem si oči. Pravda, bylo mi ještě málo let, ale věřte mi či nevěřte. Od té doby na horory nekoukám. Zvlášť když jsou takhle ,,psycho''. 
Tenhle ,,film'' asi není třeba popisovat. Ale pro někoho, kdo by nemusel tento horor vidět, jsem našla na internetu popis filmu:
Originální název: Saw
Žánr: HororKriminálníMysteryThriller
Rok výroby: 2004
Režie: James Wan

Adam (Leigh Whannell) a Dr. Lawrence Gordon (Cary Elwes) se jednoho dne probudí a zjistí, že jsou přivázaní řetězem k trubce v jakési zatuchlé a špinavé podzemní umývárně. Netuší, jak se sem dostali. Ale mrtvola uprostřed místnosti a magnetofon s páskou by jim mohly napovědět. Z nahrávky se dozvídají děsivé instrukce: do osmi hodin musí Dr. Gordon Adama zabít. Jinak zemřou nejen oni oba, ale i Gordonova manželka a dcera. Gordon si uvědomí, že se dostali do rukou šíleného psychopatického maniaka, jehož případ měl na starosti detektiv Tapp (Danny Glover). Jeho zálibou je pohrávat si se svými obětmi a nutit je bojovat o život hraním mimořádně morbidních a nechutných her. 

Adam a Gordon mají jen několik hodin na to, aby rozluštili skládačku svých osudů. Zabiják jim dal k dispozici jen pár návodů a dvě ruční pily. Pily příliš slabé na to, aby mohly rozřezat železo, jímž jsou připoutáni. Ale dost silné na to, aby mohly prořezat lidské maso a kosti… "On nám je nedal proto, abychom přeřezali ten řetěz! Ale abychom si odřezali nohy!!!"

Soundtrack k filmu. Díky němu jsem si na film dnes vzpomněla.

Trailer 
 

Reklama